правила зйомки

 
 

правила зйомки
Фотографування інтер'єрів Якщо вас попросили зробити фотографію інтер'єру великої кімнати або будівлі, один з найбільш важливих технічних моментів фінальної картинки – це прямі лінії. Вірний знак того, що фото було зроблене любителем – викривлені або нахилені стіни. Ненатуральниє криві, які ви отримали не ваша провина: оптична система вашої камери не настільки просунута, наскільки ваші очі, які мають здатність вирівнювати і коректувати викривлену перспективу.
Отже, як врятувати зображення, як позбавитися від кривизни? Нижче ви знайдете декілька рад для коректування в процесі зйомок, без використання якого б то не було програмного забезпечення:
1. Навчитеся користуватися широкоформатною камерою. Звичайно, це не дешево, займе немало часу і вимагає непоганої технічної бази.
2. Купіть або візьміть в оренду тилт/шифт-объектив (‘perspective control lens” або “Tilt and Shift”) від Canon або Nikon. Ці, безумовно, дорогі лінзи можуть рухатися так, що дозволять вам вирівняти лінії в процесі зйомки. В даний момент кращі лінзи цього класу проводить Canon: їх широкоугольность (24мм) відмінно підходить для більшості інтер'єрів.
Якщо ви не можете дозволити собі користуватися подібною технікою, використовуйте Фотошоп. Як би там не було, початковий файл повинен бути якомога ближче до бажаного результату. Для кращої якості спробуйте скористатися цими радами:
1. Завжди використовуйте штатив.
2. Будуйте композицію, знаходячись точно в центрі кімнати.
3. Якщо це можливо, переконаєтеся, що камера знаходиться на рівній відстані від підлоги і стелі. Можливо доведеться видертися на сходи і зміряти висоту рулеткою.
4. Відійдіть подалі від камери і переконаєтеся, що об'єктив знаходиться під кутом 90 градусів до підлоги.
5. Виставите значення діафрагми f8 або f11.
6. Використовуйте десятисекундну затримку, щоб камера не рухалася при ручному спуску затвора.
7. Фотографуйте.
Тепер в можна випрямити лінії, відкривши фотографію в Photoshop’e або будь-якому іншому графічному редакторові. Це залежить від програмного забезпечення, яким ви користуєтеся, ключовими словами для вас будуть: “barrel distortion”, “Pincushion distortion”, “perspective”, і “lens distortion correction”.Создан 30 янв 2012  Комментарии       
Всего 1, последний 6 лет назад
tarasylo 17 мая 2012 ответить
дякую за поради
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником